Petr Horky = zkušený průvodce a certifikovaný
kouč
 pro práci s vašimi stresy , strachy , s životními cíly se zaměřením na zdravý životní styl   a rovnováhu 

Něco o mně.....🙂 ?

Foto: Petr Horky
Foto: Petr Horky


Žijeme v uspěchané době a pořád se za něčím "honíme". Chceme dobrou práci, která nás bude bavit, dá nám vyšší "kredit" a lepší peníze. Chceme si dopřát lepší bydlení, auto, potěšit sebe (rodinu) exkluzívní dovolenou nebo třeba poskytnout kvalitnější vzdělání milovaným dětem. Zkrátka chceme se mít stále lépe!

Často se však takto dostáváme do životní rutiny, žijeme v nastavených kolejích a přetíženi každodenními povinnostmi zapomínáme na sebe sama, na vlastní zdravou rovnováhu, vnitřní klid a pohodu, na naplnění naší touhy z dětství a stále se jen snažíme lépe plnit aktuální cíle. Uspokojit ostatní, zavděčit se okolí, nadřízeným, stabilně dosahovat stále větších a náročnějších cílů a věci kolem bereme jako danou jistotu (zdraví, vztahy, práci, peníze atp...).

Takovéto troufám si říct "rutinní přežívání", založené na našich aktuálních prioritách, může dle vlastního nastavení vést k opominutí důležitých aspektů v našem životě. A právě toto často vede například k rozpadu vztahu, k syndromu vyhoření, k špatnému stravování a civilizačním chorobám, no prostě do stavu, kdy nás přestanou věci bavit nebo když už se dostaneme do "slepé uličky" a musíme najít nové jiné životní cesty vedoucí k obnovené sebedůvěře a zdravému životnímu stylu chránícího nás od civilizačních chorob a pasivity. Začněte co nej pochybovat o smyslu naší činnosti, o naší budoucnosti a přemýšlíme, co tady vlastně na tomto světě děláme?!

I já jsem si v životě prošel mnoha úskalími, s jejichž překonáním mně hodně pomohla hlavně práce na sobě samém, a věřte nebo ne, řešení mých strachů, odstranění bloků z dětství mě neskutečně posílilo. Vše začalo zjištěním, že moje mamka mě vlastně na tomto světě nechtěla a snažila se do poslední chvíle o potrat, což mně na sebedůvěře moc nepřidalo. Dále pak ztráta bližního, nevěra dlouholeté partnerky, rozvod, rozšířená otcovská péče o 3 nezletilé děti a v neposlední řadě více než dvě desetiletí práce v korporátních managementech zahraničních firem. Vše zakončeno vyhořením, kdy často vstáváte s pocitem, že už nemáte pro co žít, a do ničeho se vám nechce.

V současné době je mně však už jasné, že i toto, stejně jako vše ostatní, se dá řešit. Každopádně je lepší na sobě zapracovat co nejdříve a přijít na podstatu našeho jednání, rozumět lépe příčinám našich pocitů, najít cestu, jak žít v harmonii a vnitřním klidu, kdy máme život pevně ve svých rukou.

Vše se dá změnit! Kdykoliv, nikdy není pozdě! Jen chtít a začít s tím něco dělat!

Rád vám pomohu přijít na to, jak stabilně získat vnitřní klid a pohodu ve vašem životě.

Těším se na vás. 🙂

Váš kouč Petr Horký


Pár obrázků z mého života ...🙂... z pohledu obyčejného kluka, cestovatele,  otce 3 dětí, syna 92 leté mamky, sourozence, kamaráda, ředitele firmy, kolegy kouče atd...atd..